Ниска топи Торби за гумени печати и шок апсорбер индустрија

Краток опис:

Zonpak ТМ  low melt batch inclusion bags are specially designed packaging bags for rubber ingredients and chemicals used in the rubber compounding and mixing process. The bags together with the materials contained can be direct put into a mixer, and the bags can easily melt and disperse into the compounds as a minor ingredient. It can largely improve the batch uniformity while making the mixing process easy and clean.


детали за производот

Тагови производ

Rubber sealants and shock absorbers are widely used in the automotive industry, and rubber mixing process plays an important role in the production of rubber sealants and shock absorbers. ZonpakТМ  low melt bags (also called batch inclusion bags) are specially designed packaging bags for rubber ingredients and chemicals used in the rubber compounding and mixing process to improve the batch uniformity. The bags together with the materials contained can be direct put into a mixer, and the bags can easily melt and disperse into the compounds as a minor ingredient.

ПРИДОБИВКИ:

 • Да се ​​обезбеди точни додавање на состојки и хемикалии.
 • Елиминирање на загубата мува и истури на материјали.
 • Задржи мешање област чисти.
 • Заштедете време и зголемување на ефикасноста на производството. 
 • Bag големина и боја може да се прилагоди според потребите.

 

Технички стандарди

Точка на топење 65-110 степени. C
Физички својства
затегнувачка цврстина Д-р ≥16MPa     ТД ≥16MPa
Издолжување до кинење Д-р ≥400%     ТД ≥400%
Модул на 100% издолжување Д-р ≥6MPa     ТД ≥3MPa
изглед
Површината на производот е рамен и мазен, нема брчки, без меур.

 • Претходно:
 • Следно:

 • Да ни оставите порака

  Поврзани производи

  

  Да ни оставите порака